Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Stowarzyszenie "Rozwiń Się" Edukacja, Kultura, Sport

Martyna
Lubię prowadzić działania międzypokoleniowe i aktywizować społeczności lokalne. Wiele warsztatów,
które prowadzę jest skierowanych do grup seniorów. Fascynuje mnie gra Blokus - to gra, podczas której osoby w różnym wieku mogą się zmierzyć jak równy z równym.
Jurek
Uczę informatyki - głównie programowania. Tańczę - głównie zouka i trochę westa. Namiętnie gram w planszówki!
W Stowarzyszeniu staram się zapanować nad naszymi zasobami gier. Wiem, na której półce stoi, która gra i mogę nauczyć jej zasad.
Renata

Czerpię ogromną radość z pracy z ludźmi.  Nieustannie się rozwijam,  odkrywam nowe przestrzenie do działania i pomagania w tym innym. W planszówki gram od wielu lat i…ciągle zaskakuje mnie to w jak wielu sytuacjach można je wykorzystywać.

Beata
W mojej pracy w Stowarzyszeniu cenię relacje z ludźmi, współpracę i otwartość
na nowe wyzwania. Od wielu lat gram
w planszówki z seniorami, dziećmi
i młodzieżą. Tworzę i koordynuję projekty
i ciągle się uczę.
Marzena
Ze współpracy z ludźmi podczas realizacji różnego rodzaju projektów czerpię energię. Cieszy mnie wykorzystywanie mojej matematycznej wiedzy i doświadczenia podczas warsztatów z uczniami
i nauczycielami.
Małgośka
Lubię gdy wokół mnie dużo się dzieje i lubię to „dzianie się” tworzyć. W naszej organizacji zajmuję się projektami związanymi
z matematyką, a grą, w którą najczęściej gram jest mały, karciany Digit.

O nas

Stowarzyszenie „ROZWIŃ SIĘ” Edukacja, Kultura, Sport. tworzą ludzie z pasją, otwarci na nowe pomysły, podejmujący odważne działania
i poszukujące niestandardowych rozwiązań. Realizujemy projekty skierowane do dzieci, młodzieży, młodszych i starszych dorosłych. 
Zajmujemy się wspieraniem edukacji matematycznej, rozwojem kompetencji wychowawczych i społecznych, edukacją przyrodniczą. 
Wszystkie nasze nowe działania powstają w wyniku uważnej obserwacji otoczenia i wielu  rozmów. Staramy się, aby jak najlepiej odpowiadały potrzebom odbiorców naszych działań.
Często gramy w planszówki – wiemy, że rozwijają wiele ważnych umiejętności – a raz w roku współorganizujemy jedno z największych w Polsce planszówkowych wydarzeń „Planszówki na PGE Narodowym”.
Naszą pracę wspierają wolontariusze, a idea wolontariatu jest nam bardzo bliska.
Współpracujemy z miastem Warszawa, z miastem Bydgoszcz i wieloma innymi instytucjami. Chcemy zostawić po sobie lepszy świat. 

Iwona
Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i terapeutą pedagogicznym. W pracy często wykorzystuję "magiczną" moc gier planszowych. Uwielbiam zabawy
z kodowaniem i z ozobotem. Po pracy jeżdżę na rowerze, tańczę i wymyślam kolejne, ciekawe warsztaty.
Marcin

Ciekawi mnie matematyka rozumiana nie jako przedmiot szkolny czy dziedzina badań naukowych, ale jako sposób myślenia pozwalający dostrzec sens w tym, co wydaje się niezrozumiałe. Taka matematyka warta jest tego by ją w sobie rozwijać. Jednym ze sposobów może być granie w planszówki.

Marta
Jestem psychologiem. W czasie wolnym tańczę i gram w planszówki. Lubię, gdy dzieci uczestniczące w naszych warsztatach zauważają, że rozwijały współpracę,
dobrą komunikację, radzenie sobie
z niepowodzeniem. To często niedoceniane,
a bardzo przydatne, umiejętności.
Kinga
Jestem polonistką, hebraistką, a przede wszystkim - nauczycielką. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z uczeniem się języka polskiego: czytania, pisania i interpretowania. Szczególnie zajmuje mnie teraz temat uodparniania się na fake newsy
i pseudonaukowe doniesienia. Pracuję jako tutorka przyszłych nauczycieli w Szkole Edukacji PAFW i UW. 
Maciek
Od rodziców dostałem logiczne patrzenie
na świat, zapał do żeglarstwa i tańczenia. Wolontariuszem byłem od...zawsze.
Od dziecka grałem w planszówki, a teraz bardzo lubię przekazywać tę pasję innym.
Ania
Pracuję z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną w jednej z warszawskich szkół specjalnych. Wieczorami gram w planszówki, od których czasem trzeba mnie odciągać siłą, a latem nie wychodzę z wody.
O ile z arytmetyką nie zawsze mi po drodze, to z geometrią jesteśmy najlepszymi kumplami! Plany, mapy i projekty nie mają przede mną tajemnic :)