Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Stowarzyszenie "Rozwiń Się" Edukacja, Kultura, Sport

razem z wolontariuszami

razem z wolontariuszami

Od początku istnienia stowarzyszenia bardzo ważna jest dla nas współpraca z wolontariuszami.
W wielu  projektach ich rola jest kluczowa i nie wyobrażamy sobie, aby nasze działania  mogły
odbywać się bez nich. Sami również często  jesteśmy wolontariuszami. Prowadzimy  warsztaty 
i szkolenia  dotyczące przygotowania  młodych ludzi do  konkretnych akcji i  projektów.  Mamy
doświadczenie w budowaniu zespołów wolontariuszy i liderów wolontariatu. 

W ramach naszych działań przeprowadziliśmy kilka dużych projektów wolontariackich:

„Wolontariuszu! Rozwiń się!” – projekt był skierowany do trzech grup wolontariuszy: dorosłych, dzieci i młodzieży Jego głównym celem było podnoszenie kwalifikacji wolontariuszy współpracujących z naszą organizacją oraz wdrażanie nowych ludzi do pracy wolontarystycznej. W ramach tego projektu wyłoniliśmy liderów, którzy przygotowywali i koordynowali młodszych wolontariuszy podczas festiwali gier planszowych. Realizacja projektu była dofinansowana ze środków m. st. Warszawy.

„Przygotowany wolontariusz - skarb Stowarzyszenia”. Głównym celem programu było podnoszenie kwalifikacji i rozwijanie umiejętności wolontariuszy współpracujących z naszą organizacją. Realizacja programu była dofinansowana ze środków m. st. Warszawy.

„Rozwijamy się ...” – ten projekt realizowaliśmy przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych. Obok rozwijania potencjału pracowników organizacji nasi członkowie odbyli szkolenia mediacyjne i wypracowaliśmy strategię rozwoju Stowarzyszenia.

„Rozwijamy siebie, aby lepiej wspierać innych” był programem składającym się z integracyjno-informacyjnych spotkań dla wolontariuszy i pracowników oraz warsztatów: „Współpraca w grupie” i „Komunikacja, konflikt...”. Realizacja programu była dofinansowana ze środków m. st. Warszawy.

„Młodzi dla młodszych” był programem przygotowującym wolontariuszy do wspierania projektów skierowanych do ich młodszych kolegów i koleżanek. Realizacja programu była dofinansowana ze środków m. st. Warszawy.