Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Stowarzyszenie "Rozwiń Się" Edukacja, Kultura, Sport

wspólnie z seniorami

wspólnie z seniorami

Pomysłodawczynią i inicjatorką współpracy naszej organizacji z seniorami była Maria LehmanPsycholog i społecznik. Z racji swojego zawodu zdawała sobie sprawę jak wielkie znaczenie dla zachowania sprawności umysłu do lat późnej starości ma jego ciągłe aktywizowanie i ćwiczenie. Rozumiała także znaczenie dobrych relacji społecznych dla osób w podeszłym wieku i przywiązywała dużą wagę do dobałości o te reacje. Przez kilka pierwszych lat współpracy po prostu razem graliśmy w planszówki w ramach Klubu Cogito na ochockim UTW Omega. 
 
Ostatnio poszliśmy o krok dalej i do projektu dołożyliśmy element międzypokoleniowego grania w gry planszowe. Do wspólnej gry zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych i seniorów. Widzimy jak ten projekt rozwija uczniów w kontakcie z seniorami  – uczą się słuchać i reagować, rozmawiać, pytać o radę. Dla części uczniów to pierwsza okazja do spędzania czasu z osobami starszymi, z którymi nie są spokrewnieni. Seniorzy mają okazję doświadczyć, że nadal są potrzebni i ważni. 

 

W ramach projektu „Wspólnie z seniorami” w ostatnich latach realizowaliśmy działania:

2019
„Spotkajmy się przy stoliku!” Projekt był realizowany na terenie CAM Nowolipie i przy współpracy z SP nr 324 im. Juliana Tuwima w Warszawie dzięki dofinansowaniu z m. st. Warszawy w ramach małych dotacji w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych.

„Klub Cogito"  - graliśmy w gry planszowe z seniorami z UTW „Omega” na Ochocie. 

2018
„Uczeń uważny na innych” Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków m. st. Warszawy. Projekt był realizowany na terenie warszawskiego Muranowa.

„Klub Cogito"  - regularnie graliśmy w gry planszowe z seniorami z UTW „Omega” na Ochocie.

2017
„Uczeń uważny na innych” Projekt uzyskał dofinansowanie z Biura Edukacji miasta stołecznego Warszawy. Projekt był realizowany na ternie dzielnicy Ochota.

„Klub Cogito" - przez cały rok graliśmy w gry planszowe z seniorami z UTW „Omega” na Ochocie.


2016 - 2010
Regularnie graliśmy w gry planszowe z seniorami z UTW „Omega” na Ochocie. Dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy realizowaliśmy
projekt „Babcia i dziadek wprowadzają wnuki w świat nauki”.